Müüjaks eraisik

Raieõiguse ost Harjumaal. Maht 600tm kus müüjaks oli eraisik. Raie teostati kiirelt ning kvaliteetselt. Paberipuu läks sadamasse, küttepuu kohalikele elanikele ning palk rändas paljudessse erinevatesse Eesti ettevõtetele, kes antud materjali töötlevad.

35c38a0333720db1d686f2f11c13975d

Enne raiet

Mets oli klassikaline Harjumaa segamets. Enamik kuuski oli juurepessiga nakatunud. Esimesed lõiked läksid kõtteks või paberipuuks. Sellised metsad reeglina majanduslikus mõttes väärtuslikumaks ei lähe, küll aga looduse elurikkusepoolest. Kuna tegemist oli majandatava metsaga siis lähtusime metsaomaniku kasutegurist. Igal metsaomanikul on õigus oma metsa majandada, tehes seda vastutustundlikult ja hoolitsedes uue metsa kasvatamise eest.

Metsast tuli palju kütte- ja paberipuitu eelkõneletud juurepessi tõttu. Lepp oli liigniisketel eraldustel mädanenud ja mahud väiksed. Kuivenduskraavid olid küll olemas kuid kuna neid poldud vist aastakümneid puhastatud või lahti kaevatud siis metsas oli pidev liigniiskus.

Raie sai ilusti teostatud ning saadud sortimendid kokkuostjatele tarnitud. Kuna mets polnud meie oma siis me ei oska öelda kas metsaomanik ka uue metsa peale istutas. Meie jätsime omalt poolt looduslikule uuenemisele kaasaaitamiseks püsti seemnepuid ja loodusele säilikpuid.

"Oma küttepuud sain kätte. Tuli tõesti odavam osta 3m küttepuud ja ise teha. Nüüd paariks aastaks muretud elu"

Risto